xG: Slovenija – Portugalska

Gledalci so, ob vsej pozornosti na Ronalda, videli lepo in prestižno zmago Slovenije. Glede na xG (pa tudi druge statistične pokazatelje) so naši res izvlekli maksimum. Centralna vezista Gnezda Čerin in Elšnik sta odlično tekmo kronala z goloma za 2:0.

Časovnica nazorno pokaže, da je bil drugi polčas precej bolj zanimiv za gledalce, saj je bilo neprimerno več strelov (13) kot v prvem polčasu (3). V tem izmenjevanju strelov so naši v zaključku tekme izkoristili dve najnevarnejši situaciji, medtem ko gostom to ni uspelo.

Zemljevid strelov pokaže, da so sicer Portugalci imeli malenkost več strelov, tudi znotraj kazenskega prostora, toda tokrat so pokazali neučinkovitost, ki je na preteklih 11-ih zaporednih zmagah niso.

Od portugalskih 1.06 pričakovanega gola je Ronaldo pridelal xG 0.19.

Graf vrste napadov uprizarja dva povsem drugačna pristopa k nogometu. Medtem ko so se Portugalci osredotočali na igro posesti in predložkov, s tem tudi strele z glavo, pa so Slovenci povsem dobili tranzicijski del tekme in z dvema protinapadoma prišli do zmage.